Büyülenme Hakkında izmir karaburun gezilecek yerler

Tekaüt maaşlarına strüktürlacak bindirim ile ait son zaman gelişmesi! Emeklinin Temmuz zammı belirli oluyor

Gryneion Antik Kenti’nin tam olarak ne çağ kurulduğu bilgisine hasetmüzde halen ulaşılamamış olup, kentten bugüne çok bir araba lafıntı da kalmamıştır. Aliağa’da tatil gitmek isteyenler derunin deniz natür ve tarih kokan antika metropoller her sürekli ziyaretçilerini beklemektedirler.

Buna mukabil Aliağa’da dinlence salgılamak isteyenler midein şatır bir dinlence geçirtecek mekanlar bulunmaktadır. Bunlardan en çok akla geleni Uçansu Şelalesi’dir.

Hatta dilerseniz yapım edildiği gün tam olarak bilinmedik; ancak 14. yy'da Cenevizliler tarafından restore edilen ve bahir kenarında konumlanan Çandarlı Kalesi'ni ziyaret ika şansı bulabilirsiniz.

İlçenin en yüce antika kenti olan Kyme Antik Kenti, İzmir Bergama yolu üzerinde gezginlerin karşıtsına çıkmaktadır. Kyme Antik Kenti ile alakalı ilk bulgular 1874 senesinde elde edilmiştir ve günümüzde de haklar halen devam etmektedir. Antik kente üstüne en çok nazarıitibar çeken bilim ise kentte kuyumculuk faaliyetlerinin bir epey çok olarak icra edildiğinin ortaya çıkmasıdır.

Dağ güzelliklerinin ardında koşan reisüvenciler için Karadağ hayır bir yürüyüş ve tırmanış düzı. Ben, çocukluğumdan beri güneyden bakarak Karadağ’ın iki hörgücünü belleğime hakdım. çarkıt Yörük yerleşimlerinin lakırtııntıları yamaçlara serpilmiş durumda. Her birinin ilginç ve iç sızlatan öyküleri var. Örneğin, Hasanağa Köyü, çeşitli cephelere ve kuşkusuz Çanakkale’ye yollamıştır yiğitlerini.

Rota “Evetşa, gezi et, maceraya işsiz, şükret ve asla pişman olma!” Jack Kerouac   Türkiye’nin her köşesinde birbirinden okşayıcı duraklar, birbirinden…

O günden bugüne, ilk günkü dinamitı yitirmeden, "her sabahleyin yeni bir gün başlar ve rotatifler döner" anlayışıyla kurumsallaşan Hürriyet, zaman Türkiye’nin en çok okunan gazetelerinden biri ve çok sesli bir toplumun aynasıdır. Birkitle gazetesi olarak, Türkiye’nin en ücra köşesindeki kahvehanelerden, soy kadınlarının mutfağına entrika geniş bir okur kitlesiyle buluşmakta, basılı gazetesiyle her güneş 1,4 milyon ki​şiye ulaşmaktadır.

Lily Balladur maliye, iktisat izmir gezilecek yerler listesi ve özelleştirmeler bakanlığı da yapmış olan, 1993-1995 yılları beyninde Fransa’da başvekillik görevinde mevcut Edouard Balladur’un babaannesidir. Madam’ın çiftliği, Bademli’nin cemaziyelevvelinde önemli bir mevki meblağ.

Asklepion Tapınağı’nın MÖ 4. yüzyıldan beri var başüstüneğu düşünülüyor. Tiyatro, tapınak ve kütüphane kadar gestaltlardan oluşan yapı o dönemki hekimler aracılığıyla kullanılıyordu.

17’de depremle sarsıldı. Bu yıkıntıın peşi sıra site İmparator Tiberius’un yardımları ile gene inşa edildi. Tarih Dağı’ndaki erişilmesi güç yerleşme, arazinin strüktürsına yarar şekilde teraslar üzerinde kurulmuş ve talih duvarları ile çevrelenmişti. Kentte üç katlı agora, sütunlu galeri, tiyatro, gymnasion, divan konstrüksiyonsıyla İÖ. 2 yüzyıla ilgilendiren Demeter’e adanan ve İÖ. 48’bile Prokonsül Servilius İsauricus’un Apollon Khesterios midein yaptırdığı tapınak lafıntıları görülebilir.

Karaburun Kuyucak Plajı, bölgenin mai bayraklı plajlarından biri. Berenarı necip ve berrak bir denize malik olan bu plaj üzerinde bir kaç parça restaurant, pansiyon ve cafe bulunmaktadır. Dinlenmek ve erinç icat etmek midein ülkü bir plaj.

olarak da andaçlmaktadır. Hatta Uçansu isminin türlü varyasyonlarını duymanız da bayağı mümkündür. Kez Uçuran Şelalesi, Su Uçar Şelalesi ve Türkmen Şelalesi bu adlardan duyma ihtimalinizin en yüce olanlarıdır. Şelalenin erişimı ise pek çok yerden sağlanabilmektedir. Aliağa ilçesinin Karakuzu köyünden evet da Menemen kazasının Çukurca köyünden ulaşılabilen şelaleye, aynı zamanda mücavir il olan Manisa’nın Türkmen köyünden bile ulaşılabilmektedir.

Kyme Antika Kenti’nin peşi sıra ikinci yetişkin antika site olan Myrina antik kenti ise bir liman kentidir. şehir ile alakalı araştırmalar ağırlıklı olarak 1880’li yıllarda elde edilen bulgulara dayanmaktadır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Büyülenme Hakkında izmir karaburun gezilecek yerler”

Leave a Reply

Gravatar